Як іде рахунок у регбі?

Сьогодні за основу прийнято схему, яка вважається базовою, рекомендована «World Rugby» і використовується в більшості чемпіонатів: Перемога – 4 очки; Ніча – 2 очки; Поразка – 0 очок.

У класичному регбі і регбі-7, як правило, спроба приносить 5 окулярів команді, а в регбілілі спроба коштує всього 4 очки. Команда, яка спробувала, отримує право на реалізацію — удар по воротах з лінії, паралельної бічної лінії поля і перетинає точку, де була занесена спроба.

Гра проходить протягом двох таймів, що продовжуються по 40 хвилин чистого часу кожен. Між таймами гравці відпочивають протягом кількох хвилин (трохи більше п'ятнадцяти). Після перерви команди обмінюються сторонами поля.

Матч у регбі складається з двох таймів по 40 хвилин кожен із перервою 5-10 хвилин. Після перерви команди повинні помінятися воротами.Крім цього заборонено:

1. гравцю, що біжить за м'ячем, атакувати або штовхати інших гравців;
  2. гравцю, що перебуває в положенні «поза грою», навмисно заважати гравцю, що володіє м'ячем;